Eliminatoret për KB “Rusi 2018” – Ndeshjet dhe Tabela

Lista e plotë e ndeshjeve dhe rradhitja tabelare e Kombëtares tonë gjatë eliminatoreve për Kampionatin Botëror “Rusi 2018”.

Ndeshjet:

Data Vendi   Ndeshja  
06.09.2016  20:45 Shkodër Shqipëri 2 : 1 fyrom
06.10.2016  20:45 Vaduz Lihtenshtajn 0 : 2 Shqipëri
09.10.2016  20:45 Shkodër Shqipëri 0 : 2 Spanjë
12.11.2016  18:00 Elbasan Shqipëri 0 : 3 Izrael
24.03.2017 20:45 Palermo Itali 2 : 0 Shqipëri
11.06.2017 18:00 Haifa Izrael 0 : 3 Shqipëri
02.09.2017  20:45 Elbasan Shqipëri 2 : 0 Lihtenshtajn
05.09.2017  20:45 Strumicë fyrom 1 : 1 Shqipëri
06.10.2017  20:45 Alicante Spanjë – : – Shqipëri
09.10.2017 20:45 Shkodër Shqipëri – : – Itali

 

Tabela

  Ekipi N F B H +/- Pikë
1  Spanja 8 7 1 0 +29 22
2  Italia 8 6 1 1 +12 19
3 Shqipëria 8 4 1 3 +1 13
4  Izraeli 8 3 0 5 -5 9
5  fyrom 8 2 1 5 -4 7
6  Lihtenshtajni 8 0 0 8 -33 0