Lirim Zendeli – Fushate mbeshtetje

Lirim Zendeli nuk mund të dorëzohet! Shqiptari i parë në majat e garave me makina. Synimi i radhës: Formula 1. Të dashur sportdashës dhe bashkatdhetarë! Të dashur sportistë, artistë dhe biznesmenë shqiptarë kudo ku ndodheni dhe veproni! Kërkojmë bashkëpunimin tuaj për të bërë një ëndërr realitet! Para disa javësh, përmes Read more…

Rezervoni Shqiperi – Poloni

Të dashur Tifoza, Me kënaqësi ju njoftojmë mbi detajet e organizimit për ndeshjen e rradhës, të vlefshme për kualifikimin në “Kupën e Botës FIFA Katar 2022”. Shqipëri – Poloni 12 Tetor 2021, ora 20:45. Stadiumi “Air Albania”, Tiranë.Tribuna: N103 & N104Çmimi i biletave për anëtarë: 1000 lekë / 8.5 euroAfati Read more…

Anullohet Tranferta me Hungarine

Njoftojmë të gjithë anëtarët tanë që çdo organizim që po realizonim për ndeshjen në transfertë me Hungarinë do të anullohet. Kjo për shkak se dje Hungaria është dënuar nga FIFA dhe ndeshja do të luhet pa tifozë. Ndjesë ekipit të Kombëtares që s’do të jemi pranë për t’ju mbështetur në Read more…

Thuajini JO Bregovicit!

REAGIM Tifozat Kuq e Zi, përmes kësaj thirrje, ftojnë Bashkinë e Korçës që të tërhiqet nga axhenda e planifikuar për festivalin e birrës. Deri më sot kemi marrë shumë kërkesa nga anëtarët tanë të të gjitha trevave që të ndalojmë me trupat tanë paraqitjen e këngëtarit serb i cili dikur Read more…

Shqipëri – Turqi (Rezervimet)

Të nderuar Tifoza, Me shumë kënaqësi ju njoftojmë mbi detajet e organizimit për ndeshjen e rradhës: Shqipëri – Turqi (kualifikuese)22 mars, ora 20:45, stadiumi “Loro Boriçi”, ShkodërÇmimi i biletave për anëtarë:1500 lek/ 12.5 euroAfati i fundit për rezervim:09 mars 2019, ora 20:00. – Listen e perfaqësuesve mund ta gjeni ketu: Read more…

Me Studentet

Tifozat Kuq e Zi nga të gjitha trojet etnike, kanë mbështetur me mendje e zemër kauzën e studentëve. Prandaj, sonte nga ora 16.00 bashkohemi edhe fizikisht me studentët protestues ne mbështetje të kërkesave të tyre.Bashkohu edhe ti! #mestudentet#osamireneqeneshqiptar#jeminje

Gezo nje Familje Shqiptare

Të nderuar tifoza, 28 Nëntori po afron dhe siç është bërë traditë tashmë, për nder të kësaj date Tifozat Kuq e Zi vazhdojnë nismën ‘’Gëzo një familje shqiptare’’.Përmes saj dëshirojmë që më së paku një familje nga çdo trevë shqiptare të gëzohet për nder të ditës tonë të shenjtë. Të Read more…