Lirim Zendeli – Fushate mbeshtetje

Lirim Zendeli nuk mund të dorëzohet! Shqiptari i parë në majat e garave me makina. Synimi i radhës: Formula 1. Të dashur sportdashës dhe bashkatdhetarë! Të dashur sportistë, artistë dhe biznesmenë shqiptarë kudo ku ndodheni dhe veproni! Kërkojmë bashkëpunimin tuaj për të bërë një ëndërr realitet! Para disa javësh, përmes Read more…

Rezervoni Shqiperi – Poloni

Të dashur Tifoza, Me kënaqësi ju njoftojmë mbi detajet e organizimit për ndeshjen e rradhës, të vlefshme për kualifikimin në “Kupën e Botës FIFA Katar 2022”. Shqipëri – Poloni 12 Tetor 2021, ora 20:45. Stadiumi “Air Albania”, Tiranë.Tribuna: N103 & N104Çmimi i biletave për anëtarë: 1000 lekë / 8.5 euroAfati Read more…

Anullohet Tranferta me Hungarine

Njoftojmë të gjithë anëtarët tanë që çdo organizim që po realizonim për ndeshjen në transfertë me Hungarinë do të anullohet. Kjo për shkak se dje Hungaria është dënuar nga FIFA dhe ndeshja do të luhet pa tifozë. Ndjesë ekipit të Kombëtares që s’do të jemi pranë për t’ju mbështetur në Read more…

Aksion ne Korce kunder Bregovicit

Sot, kemi ndërmarrë një aksion simbolik para zyrave të Bashkisë Korçë.Ky ishte edhe një paralajmërim për organizatorët e festivalit të birrës që të tërheqin ftesën për Goran Bregovicin.Ne nuk do ndalemi deri në arritjen e qëllimit.#bojkotobregovicin

Thuajini JO Bregovicit!

REAGIM Tifozat Kuq e Zi, përmes kësaj thirrje, ftojnë Bashkinë e Korçës që të tërhiqet nga axhenda e planifikuar për festivalin e birrës. Deri më sot kemi marrë shumë kërkesa nga anëtarët tanë të të gjitha trevave që të ndalojmë me trupat tanë paraqitjen e këngëtarit serb i cili dikur Read more…

Ta pastrojmë Zvërnecin

BASHKË ne mund ta ndryshojmë atdheun tonë të shtrenjtë. Bashkpunim i jashtzakonshëm mes vullnetarëve shqiptar nga të gjitha trevat tona për tu kujdesur dhe pastruar natyren e atdheut tonë Vullnetarët për Atdhe të Pastër Falenderime për të gjithë

Shqipëri – Turqi (Rezervimet)

Të nderuar Tifoza, Me shumë kënaqësi ju njoftojmë mbi detajet e organizimit për ndeshjen e rradhës: Shqipëri – Turqi (kualifikuese)22 mars, ora 20:45, stadiumi “Loro Boriçi”, ShkodërÇmimi i biletave për anëtarë:1500 lek/ 12.5 euroAfati i fundit për rezervim:09 mars 2019, ora 20:00. – Listen e perfaqësuesve mund ta gjeni ketu: Read more…

15 Vjet TKZ

Këtë vit 15 vjetori i TKZ erdhi me 22 dhjetor në Tiranë, aktivitetet filluan qysh në orët e para të mëngjesit ku në qendër të qytetit bëmë një ekspozitë fotografike në të cilën prezentuam momentet më të bukura të TKZ-së ndër vite. Një aktivitet që kishte si qëllim informimin dhe Read more…